Тваринництво

На яких кормових компонентах можна зекономити за вирощування бройлера

У раціоні для кожної вікової категорії птиці слід забезпечувати відповідну кількість поживних речовин, враховуючи рівень розвитку і продуктивність, яку від неї очікують. При цьому у раціонах є певні компоненти, від яких можна і відмовитись заради економії у виробничому циклі вирощування бройлера.

Про це розповів директор департаменту птахівництва компанії «Коудайс Україна» Олександр Бесага, пише журнал «Наше птахівництво».

«Наприклад, якщо ви купуєте якісну зернову групу, чисте і сухе зерно, то при відгодівлі бройлера без ризику можна відмовитись від адсорбентів токсинів, – зазначив він. – Також варто контролювати використання підкислювачів, наскільки вони виконують свою дію в тому дозуванні, що ми використовуємо, і розуміти, чи буде така доза ефективною, чи для досягнення бактерицидного ефекту необхідно її збільшити з 1 до 5 кг на тонну».

За словами Олександр Бесаги, доцільність використання багатьох препаратів важливо визначати для кожного підприємства індивідуально, залежно від конкретних умов: звідки завозять птицю, якої вона якості, в яких умовах її утримують, який корм використовують тощо.

«Так, неможливо відмовитися від зернових, від джерел протеїну, а от доцільність використання пробіотиків, кокцидіостатиків, підкислювачів, гепатопротекторів чи інших препаратів визначають для кожного підприємства індивідуально, – підкреслив він. –  Тільки так можна буде визначити їхню доцільність і гарантувати, що повернуться вкладені в препарати інвестиції».