Тваринництво

На Сумщині планують створити мережу мініцехів із перероблення молока

На Сумщині планують створити мережу мініцехів із перероблення молока

Одна з проєктних ідей у аграрному напрямі відновлення й розвитку економіки Сумської області передбачає створення 6 мініцехів із перероблення молочної сировини; надання 500 корів симентальської породи особистим селянським господарствам; створення кластерних об’єднань виробників та переробників молока.

Про це йдеться у Стратегії відновлення та розвитку економіки Сумської області на 2022-2024 роки.

Передбачається, що для реалізації цієї ідеї буде залучена міжнародна та державна допомога у розмірі 73,9 млн грн.

Загалом у документі розглядаються 3 сценарії розвитку Сумщини. Так, за реалістичним сценарієм, що передбачає завершення війни в середньостроковій перспективі до одного року, відновлення роботи підприємств харчової та переробної промисловості області до кінця 2022 року очікується на рівні майже 85%, у тому числі потужностей із перероблення тваринницької продукції та виробництва продуктів харчування, зокрема молока та молочних продуктів.

Відповідно до оптимістичного сценарію розвитку регіону (завершення війни в короткостроковій перспективі до 6 місяців), підприємства харчової та переробної промисловості області майже на 100% відновлять свою роботу.

За песимістичним сценарієм розвитку Сумської області (довготривалий конфлікт), лише близько 65% підприємств харчової та переробної промисловості області відновлять свою роботу і зменшиться пропозиція регіонального продовольчого ринку.

Як повідомлялося, «Сімейні молочні ферми» створюють молочний кластер на Сумщині.

Довідка

У Сумській області налічується 392 сільгосппідприємства, понад 170 підприємств харчової та переробної галузі, зареєстровано 1072 фермерські господарства, 48 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та 127 тис. домогосподарств.