Тваринництво

На Київщині в мисливському господарстві зафіксовано спалах АЧС

21 травня в Київської області зареєстровано спалах захворювання на африканську чуму свиней(АЧС) у дикій фауні ‒ на території мисливських угідь спеціалізованого мисливського господарства «Переяславське» (Бориспільський район).

Про це повідомили в Держпродспоживслужбі.

72 квадрат мисливського господарства, де було виявлено труп дикої свині, оголошено епізоотичним вогнищем, встановлено карантин і затверджено план заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання на АЧС.

До зони захисту ввійшли мисливські угіддя Київського обласного мисливсько-рибальського виробничого об’єднання Київської обласної ради УТМР і ТОВ «СМГ «Переяславське», а також населені пункти Ташанської сільської територіальної громади Бориспільського району з прилеглими до них територіями (села Дениси та Положаї).

До зони нагляду віднесено мисливські угіддя Київського обласного мисливсько-рибальського виробничого об’єднання Київської обласної ради УТМР і ТОВ «СМГ «Переяславське», свиногосподарства ПП «Соснова», ПП «Строкова-Агро», ПП «Земля Переяславщини», а також села Шевченкове, Ташань, Помоклі, Капустинці, Добраничівка,  Фарбоване, Трубівщина, Соснова Бориспільського району з прилеглими до них територіями.

Нині вживаються заходи з профілактики та боротьби з АЧС.

Як повідомлялося, на Полтавщині від АЧС загинуло 14 диких свиней.