Тваринництво

Сире молоко почало зростати в ціні

Сире молоко почало зростати в ціні

На 7 серпня молоко-сировина в середньому подорожчала на 13 коп. – до 11,52 грн/кг (без ПДВ).

Про це повідомив аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

Так, середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку склала 11,67 грн/кг, що на 12 коп. більше, ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок у господарствах – від 10,5 грн/кг до 12,2 грн/кг.

Вищий ґатунок у середньому коштує 11,67 грн/кг. За останній місяць він подорожчав на 12 коп. Закупівельні ціни на таке молоко коливаються від 10 грн/кг до 12 грн/кг.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 11,22 грн/кг, що на 15 коп. більше, ніж у липні. Мінімальна ціна в господарствах – 9,5 грн/кг, максимальна – 11,15 грн/кг.

Швидше за все, переробники підвищили закупівельні ціни через скорочення пропозиції молока-сировини на внутрішньому ринку, вважає Георгій Кухалейшвілі. Спека наприкінці липня – на початку серпня вплинула на зниження надоїв. Крім того, скорочення поголів’я корів унаслідок повномасштабного вторгнення росії також виливається в менші обсяги виробництва молока.

Тим часом в Україні активізувався попит на молоко-сировину з боку сироварів і виробників свіжої молочної продукції, які розпочали підготовку до осінньо-зимового періоду.

Восени вірогідна активізація відкладеного споживацького попиту на молочну продукцію, додав аналітик.

Як повідомлялося, продажі молока в «Астарті» в І півріччі зросли на 20%.