Тваринництво

Молоко із залишками антибіотиків: які варіанти застосування

Молоко від корови, яку лікують антибіотиками, певний час не може використовуватися для споживання людиною. У багатьох країнах це забороняється законодавством. Але закон зазвичай не регулює інші способи використання цього молока.

Про це розповіла директорка SAFOSO AG Манон Шуперс.

У різних країнах деякі органи, особливо галузеві асоціації, пропонують настанови поводження з молоком із залишками антибіотиків. Так, фермерське господарство може використовувати відбраковане молоко в інших цілях – наприклад, згодовувати телятам або іншим видам тварин. Це – один із найбільш традиційних методів, поширений у всьому світі.

Також існує варіант утилізації невідповідного молока: через внесення в ґрунт пасовища; зливання у каналізацію або через підприємство з перероблення побічних продуктів тваринного походження.

Та ці способи використання неналежного молока несуть ризики.

Серед альтернативних варіантів, за словами Манон Шуперс, дедалі поширенішим стає внесення невідповідного молока в ґрунт пасовищ або на поля.

Також все частіше вдаються до виробництва відновлювальної енергії. «У такому випадку невідповідне молоко разом із гноєм використовується у біогазовій установці для виробництва електрики і тепла для потреб фермерського господарства і молокопереробного устаткування», – зазначила Манон Шуперс.

Як повідомлялося, 35,4% молока, що надійшло на перероблення у І кварталі, – екстраґатунку.