Тваринництво

Mars має намір декарбонізувати своє молочне виробництво

Mars має намір декарбонізувати своє молочне виробництво

Компанія Mars в найближчі три роки планує інвестувати майже $50 млн у скорочення вуглецевого сліду від власного молочного виробництва.

Новий план зі зниження викиду парникових газів від молочної промисловості під назвою Moo’ving Dairy Forward передбачає співпрацю з молочними фермерами та скорочення до 2030 року викидів удвічі, як порівняти з 2015 роком, повідомили в компанії.

Виробництво молочних продуктів посідає друге місце серед напрямів бізнесу Mars за об’ємом викидів вуглекислого газу. Для їх скорочення компанія співпрацюватиме з лідерами молочної промисловості, щоб реалізувати низку змін на фермах, адже більшість викидів у галузі відбувається саме локально на фермах. Зміни в промислових процесах стосуватимуться скорочення викидів метану від життєдіяльності корів, ефективного оброблення гною та сталого виробництва кормів.

Корова викидає 95 кг метану щороку. В рамках плану на фермах працюватимуть над змінами дієт худоби для зниження викидів. Зокрема, планується додавати в раціон харчові добавки з морських водоростей.

Правильно оброблений гній скорочує викиди парникових газів і забезпечує органічне добриво, яке, своєю чергою, можна використовувати для вирощування корму для ВРХ.

Стале виробництво кормів через регенеративне землеробство фокусується на практиках відновлювального господарства: сприянні здоров’ю ґрунту та збільшенні накопичення вуглецю в ґрунті, в якому вирощуються корми для корів.

Зокрема, в партнерстві з Friesland Campina, одним із найбільших у світі виробників молочної продукції, створюватиметься платформа для тестувань і вдосконалення нових практик зі скорочення вуглецевих викидів. До прикладу, в рамках цього партнерства фермери в Нідерландах практикують додавання спеціальних речовин за зберігання гною для зниження викидів та впроваджують біодигестери для перетворення його на енергію.

Для ефективного тестування підходів проєкт має покривати різні ферми. DMK Group і Mars уже запустили три пілотні молочні ферми, які фокусуються на виробництві сталої молочної продукції в Німеччині. Проєкт розрахований на п’ять років.

«Сталий розвиток і рушійні зміни в молочному виробництві можуть бути реалізовані лише за підтримки фермерів і постачальників, ‒ переконана керівниця відділу досліджень і розробок Mars Snacking Аманда Дейвіс. ‒ Тому вкладення коштів безпосередньо в розвиток ферм допоможе їм екологічно змінювати спосіб ведення господарства, щоб досягти змін для захисту клімату та більш стійкого майбутнього галузі».

Як повідомлялося, Білл Гейтс інвестує в кормову добавку, що знижує викиди метану коровами.