Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Кормоняня для телят дозволяє заощаджувати електроенергію на фермі

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

ТОВ «Лібера Ленд» (Дніпропетровська область) використовує автоматизовану систему випоювання телят, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Раніше телят випоювали вручну, і це призводило до значних економічних і трудових затрат, могло стати причиною захворюваності молодняку», – заступниця завідувача ферми Зоряна Кірічок.

Кормоняня, за її словами, здатна забезпечити вільне випоювання до 300 тварин.

«Новонароджених телят одразу повинні випоювати соскою, тому вони до неї звикають і легко переходять на користування соскою в автоматизованій системі», – уточнила Зоряна Кірічок.

Усіх покупних телят у господарстві переводять на автоматизоване випоювання кормонянею з триденного віку. Замінник молока виготовляють власними силами, використовуючи високоякісні компоненти та добавки. «Це оптимальний варіант за співвідношенням ціна – якість», – додала Зоряна Кірічок.

Важливо, щоб кожне теля випивало щодня не менше ніж 6-8 л молока, зауважила вона. Кормоняня дає можливість пити стільки, скільки забажається.

«Фіксуючи кількість використання замінника молока, ми контролюємо кількість випитого в кожній групі телят, – пояснила заступниця завідувача ферми. – До того ж обов’язково обстежуємо тварин, а в разі виявлення ослаблених ізолюємо їх і встановлюємо причину».

Компанія вже отримала певний економічний ефект від використання кормоняні: оптимізувала кількість обслуговчого персоналу, зменшила залежність від людського чинника в дозуванні, приготуванні та підігріванні суміші. До того ж заощаджує електроенергію, адже не потрібно кілька разів підігрівати суміш –  кормоняня підтримує її температуру на оптимальній позначці +38 °С.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!