Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Компостування посліду птиці в аерованих статичних буртах триває 8-20 тижнів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Для компостування посліду птиці в аерованих статичних буртах суміш для компостування готують на окремій ділянці компостного майданчика. Спочатку поверх дифузійної підлоги або перфорованих труб доцільно вкласти шар соломи, стружки або іншого подібного волокнистого матеріалу завтовшки 20-40 см.

Далі вкладають безпосередньо компостну суміш завтовшки 1,2-2,5 м. Вкладати субстрат шаром більшої товщини не рекомендується, бо це утруднить і погіршить його аерацію. І, нарешті, поверх субстрату вкладають шар зрілого компосту 15-30 см, щоб запобігти пересиханню компостованого субстрату й обмежити виділення неприємних запахів. Цей шар також допоможе зовнішньому шару субстрату досягти вищих температур, потрібних для розкладання органічних речовин і пастеризації продукту, а також підтримувати їх триваліший період.

Компостований субстрат можна вкрити спеціальним агроволокном. Після формування буртів їх не перемішують протягом усього періоду компостування. Аерація буртів передбачає подачу повітря всередину шляхом нагнітання або відсмоктування. Для активізації біотермічних процесів кожну хвилину вентилятори мають подавати близько 0,2 м³ повітря з розрахунку на 1 м³ субстрату, однак для його охолодження ця кількість має бути вп’ятеро-вдесятеро більшою.

Рівень кисню підтримують не менше ніж 13%, температуру в активний період компостування (перші 4-6 тижнів) – 50-70 °С.

Збільшенням подачі повітря до певної межі можна як активізувати біотермічні процеси в сировині і підвищити температуру субстрату, так і подальшим збільшенням охолодити субстрат. Типовий цикл аерації: 2 хвилини вентилятори ввімкнуті, 30 хвилин вимкнуті.

Загальна тривалість періоду компостування посліду в статичних аерованих буртах становить 8-20 тижнів.

Аерацію суміші здійснюють в основному тільки в активний період компостування. В процесі компостування сировина втрачає 20-40% маси.

За правильно підібраного складу суміші кінцем компостування можна вважати час, коли температура компосту знизиться до зовнішньої.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: