Тваринництво

Інфрачервоні випромінювачі добре обігрівають новонароджених поросят

Локальний мікроклімат для новонароджених поросят можна розділити на три різновиди: верхній, нижній і комбінований. Це важливо враховувати у виборі системи опалення свиноферми, як і інші чинники: умови регіону, покриття підлоги, розташування приміщень.

Про це розповів директор компанії «Євро Деталь» Олександр Батюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Будь-яка система опалення має бути синхронізована з системою вентиляції, щоб забезпечити максимально ефективний мікроклімат без додаткових витрат.

У сучасних господарствах свинарники часто обігрівають газом або рідким пальним. Таке обладнання не рекомендується встановлювати в приміщенні, адже під час згоряння газу спалюється велика кількість кисню та виділяються різні отруйні речовини. Та й економічно це недоцільно та неефективно. Такий різновид верхнього локального обігріву можна використовувати за екстремальних умов.

Заслуговує на увагу інший тип верхнього локального обігріву – за допомогою інфрачервоних (ІЧ) випромінювачів. Його часто використовують для обігріву в секціях опоросу й дорощування. Це зумовлено помірною ціною, легкістю установки та переустановки, відсутністю протягів.

ІЧ-випромінювачі добре справляються з обігрівом зони відпочинку – завдяки цілеспрямованій подачі тепла. Тепле повітря на 95% зосереджується на тілі поросят на відміну від традиційного опалення, коли значна частина тепла витрачається на обігрів простору.

За обігріву ІЧ-випромінювачами над місцем скупчення поросят розміщують будиночок. Це дозволяє максимально концентрувати тепло з мінімальними втратами теплової енергії, створити комфортні умови.

«Під будиночком я рекомендую стелити спеціальний килимок, який акумулює тепло від ІЧ-лампи та віддає його поросятам, – зазначив Олександр Батюк. – Чимало технологів радять разом із ІЧ лампою використовувати килимок із підігрівом. Я не бачу в цьому доцільності – лише додаткові витрати електроенергії. Терморегуляційний килимок варто використовувати за відсутності ІЧ-лампи зверху».

Нагадаємо, для кожного віку свиней існує певна температурна зона комфорту.