Тваринництво

Інфекційний синовіт гостро перебігає у молодняку птиці

За інфекційного синовіту інкубаційний період становить 10-20 діб. Головною ознакою хвороби у птиці є запалення метатарзальних і тибіотарзальних суглобів, що характеризується набряками та кульгавістю, пише журнал «Наше птахівництво».

Уражені суглоби на дотик гарячі, болісні; шкіра в їхній ділянці може піддаватися мацерації, пізніше в уражених місцях формуються виразки.

В індиків інкубаційний період становить 4-20 діб. У хворої птиці знижується апетит, вона пригнічена, виникають задишка, кашель, синусити. У 50% індичат 6-10-добового віку реєструють деформацію кісток – ураження шийного відділу хребта – викривлення шиї.

Тривалість інкубаційного періоду напряму залежить від кількості збудника, який потрапив в організм, його патогенності й стану резистентності організму птиці. У курчат за аерогенного потрапляння збудника через 6 діб виникають характерні хрипи.

Симптоми захворювання можуть бути яскраво вираженими, хоча хвороба може перебігати асимптоматично. У поголів’я реєструється запалення органів дихання, повітряних мішків, оболонок сухожилків, запальний набряк суглобів кінцівок і крил.

Перші ознаки інфекційного синовіту – виражена блідість гребеня, знижується виводимість яєць на 15-20%, прирости маси у молодняку, несучість у дорослої птиці. Летальність хворої на інфекційний синовіт птиці становить близько 5%.

Клінічні ознаки синовіту непостійні, в незначної частини птиці вони можуть зникати. У цей час у посліді з’являється значна кількість сечової кислоти й уратів. Інфікована птиця не відмовляється повністю від корму й води.

Інфекційний синовіт гостро перебігає у молодняку, підгостро або хронічно – у дорослої птиці.