Тваринництво

Збудника інфекційного синовіту серед поголів’я птиці не можна позбутися повністю

Проти інфекційного синовіту у батьківських стадах птиці зазвичай застосовують антибіотики, які тільки частково знижують виділення збудника з яйцем, проте повністю не усувають проблему.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Практикою доведено, що лікарські засоби запобігають розвитку аеросакуліту та синовіту, проте повністю не знищують збудника серед поголів’я.

За виявлення захворювання в стаді, дуже важливо посилити ветеринарно-санітарні заходи, якомога швидше видаляти загиблу птицю з пташника, змінювати вологу підстилку.

Важливо також покращувати імунний статус птиці, максимально покращити раціон, контролювати якість питної води.

Також слід проводити поточну дезінфекцію в пташнику.

Та найдоцільніше основні зусилля спрямувати на профілактику інфекційного синовіту. Насамперед контролювати, щоб його збудник не потрапив через племінне яйце. Завозити молодняк від батьківських стад, вільних від Mycoplasma synoviae. У разі завезення в господарство нових партій молодняку з привезених яєць поголів’я необхідно ізолювати.

Під час вирощування птиці потрібно дотримуватися норм біозахисту господарства, вчасно і систематично проводити дератизацію та технологічну дезінфекцію. Вживати заходів для унеможливлення контактів із синантропною птицею. При цьому постійно систематично моніторити появу збудника і здійснювати серологічний моніторинг.