Тваринництво

Курчата у віці до 8 тижнів найсприйнятливіші до вірусу хвороби Гамборо

Інфекційна бурсальна хвороба (ІБХ), або хвороба Гамборо – рання інфекція, що призводить до імуносупресії та підвищення чутливості до секундарної інфекції.

Найсприйнятливіші до вірусу хвороби Гамборо курчата у віці до 8 тижнів залежно від рівня материнського імунітету: чим нижчий рівень материнських антитіл, тим вищий ризик інфікування.

Клінічно хвороба Гамборо проявляється в курчат 2-15-тижневого віку. Найуразливішими є курчата 3-6-тижневого віку, в яких ця хвороба перебігає з високими показниками смертності.

У курчат молодшого віку хвороба часто перебігає субклінічно, з можливими рецидивами захворювання внаслідок персистенції вірусу у Фабрицієвій бурсі, запалення якої призводить спочатку до збільшення, а потім до атрофії цього органа.

Зменшення в крові кількості B-лімфоцитів може призвести до імунодефіциту. Курчата, у ранньому віці уражені ІБХ, погано реагують на щеплення (ND, IB, MD тощо) і стають уразливими до різних інфекцій.

Захворюваність і смертність наростають швидко й досягають максимуму на третій-четвертий день хвороби. Надалі відхід курчат зменшується.

На відміну від клінічної форми хвороби, субклінічна форма спостерігається в курчат у віці до 4 тижнів, коли імунна система найчутливіша до ушкодження.

Довідка

Інфекційна бурсальна хвороба – гостре висококонтагіозне вірусне захворювання птиці, що супроводжується ураженням Фабрицієвої сумки, лімфоїдної тканини. ІБХ завдає значні економічні збитки через високий відсоток смертності птиці.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!