Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Імунопрофілактика дієва щодо інфекційних хвороб у свиней

Імунопрофілактика дієва щодо інфекційних хвороб у свиней

Імунопрофілактика інфекційних хвороб свинопоголів’я є ефективним і необхідним запобіжним заходом. Однак через об’єктивні причини дотепер не розроблено засобів специфічної профілактики АЧС, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Імунопрофілактику проводять із використанням вакцин, сироваток, імуноглобулінів тощо відповідно до планів протиепізоотичної роботи в благополучних господарствах, поголів’я яких треба захищати від конкретної інфекційної хвороби, або як необхідний захід за виникнення інфекційної хвороби (вимушені щеплення).

Ефективність імунопрофілактики залежить від відповідності видів, штамів і серологічних варіантів збудників захворювань, що циркулюють у господарстві, антигенному складу вакцин, що визначають на підставі аналізу епізоотичної ситуації і результатів лабораторної діагностики.

Визначення видової та серогрупової належності виділених ізолятів дає можливість підібрати вакцину, що містить антигени збудника, актуального для конкретного господарства в конкретній епізоотичній ситуації.

Обов’язковим заходом профілактики інфекційних хвороб у свиногосподарствах є компартменталізація – визначення ветеринарно-санітарного статусу компартменту (субпопуляції тварин господарства із загальною системою керування біологічною безпекою, що має окремий ветеринарно-санітарний статус щодо інфекційних хвороб тварин, до яких запроваджено заходи нагляду, контролю чи біологічної безпеки).

Журнали