Тваринництво

Фітобіотики для ВРХ як альтернатива антибіотикам

Фітобіотики для ВРХ як альтернатива антибіотикам

Ефект фітобіотиків максимально точно збігається з ефектом антибіотиків, що задаються великій рогатій худобі перорально.

Теорія фітобіотиків розглядає мікрофлору кишківника як самостійний орган в організмі тварин, а фітогенні складові виступають як чинник, що забезпечує стабільність мікробного складу.

Усі рослинні екстракти й ефірні олії рослин, що застосовуються у формуванні фітобіотиків, містять концентровані специфічні біологічно активні речовини, які належать до вторинних метаболітів рослин (ВМР).

Вторинні метаболіти – це органічні сполуки, що безпосередньо не залучені до росту, розвитку або розмноження клітин організму в нормальному стані, вони сприяють виживанню рослини. З цією метою рослинні організми використовують їх як пасивний захист від поїдання травоїдними тваринами й комахами.

При цьому кожен із відомих вторинних метаболітів рослин окремо не може забезпечити антимікробну функцію в тому обсязі та з тією активністю, з якими це роблять антибіотичні препарати.

Саме тому для отримання препаратів, які можна порівняти з антибіотиками за ефектом, їм доводиться вдаватися до комбінування екстрактів і ефірів між собою, а також створювати спеціальні комплекси з органічними кислотами, пробіотиками й іншими речовинами для досягнення синергетичного ефекту.

Довідка

Фітобіотики – це кормові добавки, що містять рослинні компоненти. Вони здійснюють протимікробну, противірусну, імуномоделяційну, протигрибну, протизапальну дії на організм тварин і дозволяють мінімізувати медикаментозне й антибіотичне навантаження у вирощуванні ВРХ. Залежно від способу використання фітобіотики бувають у сухій формі (домішуються до складу комбікорму) і рідкій (додаються у воду для пиття).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!