Тваринництво

Енергоощадні технології у Селекційному центрі свинарства зменшують собівартість виробництва

У Селекційному центрі свинарства будівельні конструкції свинокомплексу зведено з використанням енергоощадних технологій за принципом термоса.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів заступник директора Селекційного центру свинарства Олег Власенко.

«Також маємо систему рекуперації тепла в усіх приміщеннях, яка працює через систему тунельної вентиляції: свіже повітря заходить у свинокомплекс і, проходячи через стіну з мембраною, лишає тепло всередині. Отже, влітку в приміщенні прохолодно, а взимку – тепло», – зазначив він.

Ще однією перевагою такої вентиляції є те, що вона вирівнює температурний графік нічних і денних перепадів температур, відповідно зменшується температурний стрес від перепадів температур у тварин. Така технологія значно заощаджує ресурси та зменшує собівартість виробництва, адже не потрібно додатково опалювати чи охолоджувати приміщення, пояснив Олег Власенко.

Окрім того, енергоощадна система подачі повітря допомагає створити потрібний мікроклімат у приміщенні, що неабияк впливає на стан тварин, від чого залежить і їхній статус здоров’я.

За словами Олега Власенка, підприємство збудувало сучасний свинокомплекс за допомогою німецької компанії Gillig und Keller GmbH, аналогів якому немає в Україні. «Це дуже важливо – не переробляти зі старого, а відразу будувати сучасне», – наголосив він.

Як повідомлялося, Селекційний центр свинарства планує будувати відгодівельники.