Для зовнішньої біобезпеки не підходять деззасоби з тривалою експозицією
Кожне птахогосподарство має використовувати такі деззасоби, які ефективні на тому типі обладнання, що експлуатується ним. Лікарі ветеринарної медицини, розробляючи програми біобезпеки для птахофабрики, часто неправильно підбирають деззасоби.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Наприклад, для оброблення транспорту потрібні деззасоби, які дуже швидко знищують віруси. Іноді ж у господарствах застосовують для цього засоби з тривалою експозицією, у результаті чого транспорт, що швидко проїжджає, не вдається обробити належним чином.
Те ж саме і з препаратами для дезкилимків, які мають експозицію дії 60 хвилин. Жодна людина, яка переходить із пташника у пташник, не стоятиме на килимку 60 хвилин. Тому у таких випадках подібні деззасоби неефективні – лише зайва витрата коштів.
Для зовнішньої біобезпеки геть не підходять деззасоби з тривалою експозицією дії. До того ж вони повинні бути вологими на нанесеній поверхні весь період дії. Натомість за спекотної погоди вони дуже швидко висихають, отже їхня дія припиняється.
І подвійна доза препаратів – не 1%, а 2% – за таких умов все одно не покращить їхню дієвість. Тому препарати слід використовувати в дозі, зазначеній у інструкції, бо вона вже має запасом дії у кілька разів.
До того ж суттєве збільшення дози деззасобу призводить до резистентності у вірусів і бактерій до цього препарату, що з часом також знижуватиме його ефективність. Тому варто використовувати певні препарати там, де вони діють найкраще, і періодично проводити їхню ротацію.