Інтерв'ю

Використання новітніх дезінфекційних засобів допоможуть захистити птицю

Інноваційний дезінфектант

Олександр Шеляг
директор департаменту ветеринарії компанії ТОВ «ГУДФІД»

Комплексний дезінфекційний засіб забезпечує швидке знезараження, сприяє знищенню мікроорганізмів та запобіганню розвитку інфекційних захворювань у птиці  

Олександр Шеляг

Сучасне птахівництво стає дедалі більше інтенсивним виробництвом. Через високу щільність посадки птиці на обмеженій території створюються сприятливі умови для виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань. Віруси, що уражують птицю, мутують і стають більш агресивними, бактерії набувають стійкості до антибіотиків. Тому сьогодні, як ніколи раніше, важливі у господарстві гігієна й біобезпека, які стають невіддільними складовими забезпечення найвищого рівня захисту птиці від інфекційних хвороб. Використання новітніх дезінфекційних засобів допоможуть знизити мікробне навантаження і захистити птицю від патогенних збудників. 

Про унікальний продукт на українському ринку дезінфектантів розповів директор департаменту ветеринарії компанії ТОВ «ГУДФІД» пан Олександр Шеляг. 

Пане Олександре Анатолійовичу, розкажіть, як правильно, за якими критеріями слід обирати дезінфектант? 

— Після того, як увесь світ опинився в полоні карантину через COVID-19, наше ставлення до дезінфектантів суттєво змінилося: ми стали прискіпливіше звертати увагу на те, наскільки чисті поверхні й безпечне довкілля. Це стосується не тільки людини й соціуму, а й сектору виробництва продукції птахівництва для харчування людей. Удосконалення засобів для дезінфекції отримало новий поштовх. 

Сьогодні на ринку представлено безліч дезінфекційних препаратів як вітчизняного, так і імпортного виробництва, проте обирати слід тільки ті препарати, які гарантовано мають найкращу бактерицидну та віруцидну дію, безпечні у використанні, не проявляють шкідливого впливу на здоров’я людей, птицю, не пошкоджують обладнання. І, звичайно, дедалі актуальнішою вимогою стає нешкідливість дезінфектантів для навколишнього середовища та їх доступність. 

Сучасні хвороби птиці потребують сучасних підходів до лікування і профілактики, тому під час вибору дезінфекційного засобу слід обирати високоефективні препарати, які проявляють активність проти всіх патогенних агентів. 

Деякі мікроорганізми, зокрема бактерії, виробляють стійкість не тільки до антибіотиків, а й до інших хімічних речовин. Для дезінфекції важливо використовувати препарат, до якого в мікроорганізмів не розвивається стійкість. Саме таким унікальним дезінфекційним засобом є Неоген Віроксід Супер. Це ідеальний дезінфектант, який здатний впоратися з потужними вірусними та бактеріальними навантаженнями.

 — У чому особливість цього дезінфектанту, чим він відрізняється від аналогів, що вже є на ринку? 

— Неоген Віроксід Супер — це комплексний дезінфекційний засіб у формі порошку, що містить в 1 г: калію пероксомоносульфат 500 мг, поверхнево-активні речовини, органічні кислоти, неорганічні буферні системи, колірний індикатор. Внаслідок збільшеної кількості органічних кислот має найшвидшу дію на знищення вірусів за короткий час. 

Зі зростанням спалахів епізоотій, які спричиняють великі економічні втрати, Неоген Віроксід Супер можна використовувати в рамках програм біобезпеки за цілою низкою методів застосування завдяки доведеній ефективності продукту. Цей дезінфектант можна безпечно й безперервно застосовувати з повною впевненістю в тому, що жодному відомому мікроорганізму ще не вдалося розвинути стійкість до повторного впливу продукту. Це підтверджено незалежними дослідженнями.  

Перевагами Неоген Віроксід Супер є дуже швидке знищення патогенів, він має підвищений вміст ПАР (поверхнево-активні речовини), що сприяє проникненню дезінфекційного засобу з покращеною очищувальною дією. 

Багато дезінфекційних засобів, що є на ринку, агресивні, вони пошкоджують обладнання, на металах провокують появу корозії, на поверхнях після оброблення може з’являтися залишкова плівка. Також деякі з них можуть спричиняти алергічну реакцію у працівників або бути токсичними і потребувати спеціальних засобів захисту. Про Неоген Віроксід Супер можна сказати таке: компоненти цього препарату повністю біорозпадні, препарат дуже зручний в транспортуванні (безпечний вантаж за транспортною класифікацією), має систему колірної індикації, яка показує готовність препарату до використання, Неоген Віроксід Супер не спричиняє подразнення шкіри та слизових оболонок у робочих розчинах. 

Щодо колірної індикації. Колірний індикатор — це ноухау компанії Neogen Corporation («Неоген Корпорейшн», Велика Британія). Після розведення колір розчину Неоген Віроксід Супер стане яскраво-зеленим, а через кілька годин — світлішим. Такий колір є індикатором готовності розчину до застосування. Розчин може зберігати свої властивості до семи днів, але рекомендовано готувати нові розчини кожні 3–4 дні або частіше мірою забруднення. 

Також хочу особливо відзначити сертифіковане експрестестування для визначення і контролю ступеня розведення робочих розчинів Неоген Віроксід Супер. Від цього залежить ефективність і активність продукту. Для використання безпосередньо в процесі проведення дезінфекції запропоновано індикаторні тест-смужки. Використання тестів значно полегшить роботу спеціалістів та зекономить їхній час. 

Дуже важливо, що цей дезінфектант можна використовувати у присутності птиці під час дезінфекції холодним туманом. Він має надзвичайно швидку дію на мікроорганізми. Неоген Віроксід Супер використовують для оброблення різних поверхонь, приміщень, обладнання, транспортних засобів, систем напування. Дезінфекції холодним і гарячим туманом застосовують у дезбар’єрах і дезкилимках на об’єктах ветеринарного нагляду. Він підходить для використання на складних і пористих поверхнях. 

Як працює комплексний дезінфекційний засіб? 

— Неоген Віроксід Супер спричиняє значне пошкодження захисних механізмів клітин патогенів, що призводить до незворотного ураження і швидкого знищення бактерій, вірусів, грибів і спор. Відбувається швидке знищення патогенів завдяки потужній окислювальній дії препарату за низького рівня pH. Буферизована формула для стабілізації кислого середовища забезпечує покращене окислення. Препарат містить коротколанцюгову органічну кислоту і може зупиняти розмноження багатьох вірусів. 

Неоген Віроксід Супер у формі порошку забезпечує швидку дезінфекцію широкого спектра дії, знищення вірусів та мікроорганізмів під час поточної і кінцевої дезінфекції, безперервної дезінфекції та в рамках надзвичайних заходів із запобігання та боротьби з інфекційними захворюваннями. 

Розкажіть про алгоритм роботи вашої компанії з тваринницькими та птахівничими господарствами. 

— Наша команда відвідує підприємство, вивчає ситуацію, пропонує повну програму біобезпеки, адаптовану до конкретного господарства. Ми адаптуємо засоби під обладнання, щоб отримати максимальний ефект. Навчаємо персонал правильно використовувати продукти для очищення, миття та дезінфекції приміщень з урахуванням наявних в господарстві технічних засобів. 

Ми з упевненістю можемо рекомендувати застосування препарату Неоген Віроксід Супер навіть у приміщеннях закритого технологічного циклу — він безпечний і екологічний. Не дарма він належить до продуктів преміумлінійки, оскільки практично бездоганний. Потужним віруцидним потенціалом пояснюється його ефективність навіть проти COVID-19.   

КОМЕНТАР

Олег Сірик, директор ТОВ «ГУДФІД»: 

— ТОВ «ГУДФІД» — молода компанія, що почала працювати на ринку України з лютого 2020 року. За короткий час ми змогли стати повноцінним гравцем в аграрному секторі, зокрема, з продажів та виробництва кормів та кормових добавок, дезінфекційних та мийних засобів, що використовують у тваринництві та птахівництві. 

ТОВ «ГУДФІД» ретельно формує свою лінійку продуктів, тому ми працюємо лише з продуктами преміумкласу, які зарекомендували себе не тільки в Україні, а й у Європі та всьому світі. Компанія здійснює продаж своїх продуктів та проводить аудит підприємств з біобезпеки, розробляє протоколи та інструкції (індивідуально до кожного господарства з адаптацією під обладнання, умови та специфіку). Наші спеціалісти здійснюють навчання персоналу господарства на місцях. ТОВ «ГУДФІД» постійно поповнює свою лінійку новими інноваційними продуктами і рухається в ногу з часом.