Тваринництво

Особливості дезінфекції пташників

Основною метою дезінфекції є розрив епізоотичного ланцюга циклів розвитку інфекції та шляхів передачі збудників інфекційних захворювань від джерела інфекції до сприйнятливих тварин. Для успішної дезинфекції у приміщенні підтримують для ефективної дії дезінфектанта температуру повітря, не допускають додаткової контамінації мікроорганізмами впродовж дезінфекції.

Про це повідомляє журнал «Наше птахівництво».  

Оскільки профілактична дезінфекція передбачає максимальне зменшення кількості патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів в довкіллі, то використовуваний дезінфектант має бути сумісним з мийними, піноутворювальними та гелевими речовинами, які застосовують для прибирання, радить видання.
Порядок дезінфекції полягає у виконанні таких етапів: створити необхідну для ефективної дії дезінфектанта температуру повітря у приміщенні чи застосовувати препарат, діючі речовини якого будуть максимально ефективними в наявних температурних показниках пташника; не допускати додаткової контамінації мікроорганізмами безпосередньо впродовж дезінфекції; підготувати необхідну кількість дезінфектанта у робочих розведеннях для обробки всієї наявної площі; за дезінфекції підлоги, стін, стелі та вентиляційних каналів, якими надходить повітря, застосовують низький тиск. 

Обробку розпочинають з віддалених частин приміщення і рухаються у напрямку дверей, тамбурів та організованих стоків води; всі вентиляційні шахти на період обробки закривають; конструктивне обладнання чи будь-які інші інструменти поміщають у приміщення лише після попередньої дезінфекції; проводять дезінфекцію в приміщення аерозольним способом; всі приміщення поблизу пташника піддають фумігації; всі приміщення мінімум на 8 год залишають закритими, без доступу будь-кого всередину; після 8 год експозиції вмикають вентиляцію (спершу витяжні, а потім припливні канали); технологічні об’єкти поблизу птахофабрики (вантажні платформи, місця виходу витяжної вентиляції) дезінфікують гідроокисом натрію чи іншими наявними в господарстві препаратами.

За вибору дезінфекційного реагента враховують властивості збудників, характеристики оброблюваних поверхонь, спектр біоцидної дії реагенту до різних збудників, екобезпечність дезінфектанту і, безумовно, співвідношення вартості препарату і концентрації його під час обробки.

Згідно з даними Dutch Animal Health Servise, максимальну ефективність проявляють дезінфектанти, які у своєму складі мають синергічно діючі компоненти. Це також сприяє повільнішому набуттю мікроорганізмами резистентності до складових компонентів дезінфектанту.

Читайте також: Продумана дезінфекція