Тваринництво

Для випоювання поросят замінником молока треба готувати порцію на одне годування

Для випоювання поросят замінником молока треба готувати порцію на одне годування

У процесі приготування та зберігання замінника молока для випоювання поросятам потрібно дотримуватися певних правил. Зокрема, дотримуватися рекомендованої температури води для приготування замінника молока.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Богдан Бандрівський, керівник ТОВ «Угринів Еко ферм» (Львівська область), яке займається племінним свинарством і практикує випоювання поросят замінником молока.

«Ми спеціально встановили бойлер і чітко виставили температуру +45 °С. Це дуже важливо, бо за додавання гарячої води до замінника молока значна частина вітамінів може бути втрачена», – пояснив він.

Також треба готувати лише одну порцію молока – на одне годування. Її потрібно намагатися згодувати протягом 30-40 хвилин. Адже влітку залишене в годівниці молоко може зіпсуватися, а спожите поросятами здатне спричинити в них діарею.

«Крім того, з власних спостережень ми дійшли висновку, що поросята активно та з більшим задоволенням випивають молоко саме рекомендованої температури, – зазначив Богдан Бандрівський. – Натомість охололий продукт не так їм цікавий».

Тобто, аби поросята добре їли й набирали вагу, мають збігтися два чинники: замінник молока має бути добре вимішаний і поданий теплим у годівниці.

Зберігати продукт треба в добре вентильованих, сухих приміщеннях. Важливо дотримуватися правил санітарії та гігієни. Мішалку після приготування кожної порції замінника молока треба відразу промивати теплою водою, миски – після вживання молока. В кінці дня проводити мінімальний обробіток посуду спеціальними розчинами.

Нагадаємо, поросят починають привчати до замінника молока на третій день після народження.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!