Тваринництво

Для продукції тваринного походження спрощено перетин кордону з Польщею

габаритно-вагові норми

Для продукції тваринного походження діятиме спрощене регулювання перетину кордону. Відповідних домовленостей досягнуто 16 травня у Варшаві під час зустрічі української делегації на чолі з міністром аграрної політики та продовольства Миколою Сольським і віце-прем’єр-міністра, міністра сільського господарства та розвитку сільських територій Польщі Генріком Ковальчиком.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Зокрема, врегульовано питання забезпечення додаткового штату польських ветеринарних інспекторів на кордоні при імпорті та транзиті з України та цілодобового режиму роботи наземних і залізничних прикордонних пунктів пропуску для збільшення пропускної здатності оформлення вантажів. Це сприятиме скороченню черг на кордоні.

Також обговорено питання транзиту через Польщу українських товарів тваринного походження категорій, які неавторизовані згідно з вимогами ЄС (свинина, яловичина, баранина, продукція аквакультури тощо). Наразі компетентними органами України та Польщі опрацьовуються механізми контролю за транзитом таких вантажів.

Додатково компетентні органи узгодили механізм ветеринарної сертифікації українських вантажів за перевантаження на території Польщі, які експортуються до третіх країн, за погодження такої процедури країною призначення.

Нагадаємо, також досягнуто домовленості щодо спрощення вимог до транзиту українського зерна, а також можливої організації додаткових пунктів пропуску для транзиту через територію Польщі.