Агромаркет

Польща спростила експорт українських зернових

Україна визнала регіоналізацію території Польщі щодо африканської чуми свиней та, щонайважливіше, спрощення експорту українських зернових.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України за результатами підписання спільної заяви міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським з віце-прем’єр-міністром, міністром сільського господарства та розвитку сільських районів Генріком Ковальчиком.

У спільній заяві сторони зафіксували, зокрема:

– перегляд польською стороною вимог до ветеринарного контролю транзитних вантажів з зерном з України, що забезпечить можливість здійснення транзиту зерна у всіх пунктах пропуску на державному кордоні Польщі та України;

– забезпечення можливості транзиту зернових на прикордонних інспекційних постах Верхрата – Рава Руська, Медика – Шегіні, Кросьценко – Смільниця;

– збільшення кількості польських ветеринарних інспекторів на призначених прикордонних інспекційних постах до 19 осіб;

роботу польських інспекторів в режимі 24/7 у найбільш завантажених пунктах.

На зустрічі окрема увага була приділена вирішенню питання транзиту через Республіку Польща українських товарів тваринного походження категорій, які неавторизовані відповідно вимог ЄС (свинина, яловичина, баранина, ряд товарів аквакультури тощо). Компетентні органи мають напрацювати механізм безпечного та ефективного контролю за транзитом таких вантажів, а також отримати погодження Єворопейської Комісії.

Нагадаємо, Україна та Польща налагоджують безперебійні поставки агропродукції. Також ми писали, що Польща ввела бездозвільний режим для українських перевізників гуманітарних вантажів.