Тваринництво

Дешевшають усі ґатунки молока-сировини

Молоко-сировина продовжує дешевшати. Найбільше за останні два тижні просіла ціна на екстраґатунок – на 42 коп., у середньому до 10,12 грн/кг.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

На 23 коп. подешевшало молоко вищого ґатунку – до 9,75 грн/кг.

Найменше впала за цей період ціна на перший ґатунок – 13 коп. – до 9,29 грн/кг, хоча така сировина почала дешевшати раніше.

Середньозважена ціна по трьох ґатунках зменшилася на 26 коп. і становить 9,72 грн/кг.

Це падіння цін – найбільше у 2020 році. Ця хвиля охопила всі ґатунки, але більшою мірою постраждали великі обсяги поставок високоякісного молока, які демонстрували найбільшу стійкість у цьогорічному низхідному тренді.

Падіння цін на сире молоко сьогодні спостерігається в усьому світі. Попит на молочну продукцію залишається низьким як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку.

Як зауважують експерти галузі, на ціну молока в Україні відчутний додатковий тиск має імпорт молочної продукції, який у 2020 році продовжує зростати, незважаючи на карантинні обмеження.

Протягом наступних двох тижнів можлива ще одна хвиля зниження цін на молоко-сировину, але значно слабша, ніж попередня, зауважили в АВМ.

Друга половина травня та початок червня традиційно є періодом стабілізації, коли ціни починають рух у боковому коридорі. Цього сезону рівні підтримки ціни напряму залежать від попиту, який досі знаходиться під тиском пандемії.

Тому зараз всі надії – на відновлення економічної активності як у світі, так і в Україні. Послаблення карантинних обмежень, анонсоване урядом з 22 травня, зокрема відновлення роботи ринків і ГоРеКа, додає оптимізму, що ситуація найближчими тижнями покращуватиметься.

Однак, не зважаючи на зниження попиту і тиск імпорту, середні ціни на молоко-сировину сьогодні на 5% вищими, ніж за аналогічний період 2019 року.

Нагадаємо, за підсумками І кварталу частка молока екстраґатунку вперше була найбільшою – 35,9%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!