Тваринництво

Дерматити у курчат-бройлерів погіршують прирости ваги

Іноді в стадах поголів’я курчат, уражених пододерматитом, сягає 50%. За різними даними, кількість дерматитів у курчат-бройлерів у середньому сягає 15-20% – ураження, що призводять до різного ступеня ушкодження скакального суглоба; 0,3-0,5% – дерматити грудей.

Ці синдроми називають контактними дерматитами, пише журнал «Наше птахівництво».

Причинами виникнення дерматитів у курчат-бройлерів є інфекційні, технологічні та кормові чинники.

До інфекційних належать заражена або волога підстилка; будь-які інфекції, що спричиняють у бройлерів ентерити, а згодом діарею, і які зумовлюють підвищену вологість посліду; типові збудники, зокрема E. coli та кокцидії; первинні й вторинні інфекції бактеріями та вірусами.

Щодня бройлери багаторазово підходять до годівниць та напувалок. Пододерматит часто асоціюється з намоканням підстилки або з її поганою якістю. Він вважається хворобливим для птиці й зменшує кількість підходів постраждалих особин до годівниць і напувалок. За появи болю птиця обмежує свої пересування, поки не загоїться рана.

Через зниження споживання корму й води погіршуються прирости ваги, конверсія корму та загальна продуктивність стада.

Контактний дерматит уражує поверхню шкіри, що має тривалий контакт із підстилкою: подушечки лап, задню поверхню сухожиль і в серйозних випадках – область грудки.

Зазвичай контактний дерматит виявляють за оцінки загального стану організму: від окремих уражень поверхні до глибоких виразок різних розмірів за різних стадій і тяжкості ураження, які впливають на ступінь дискомфорту та больового шоку.

Як повідомлялося, вирощування бройлерів на пластиковій підлозі не знижує продуктивні показники.