Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Датчик у системі водопостачання в пташнику допомагає виявляти накопичення біоплівки на ранній стадії

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Датчик у системі водопостачання в пташнику допомагає виявляти накопичення біоплівки на ранній стадії

Біоплівка швидко розвивається у системах ніпельних напувалок, установлених у багатьох пташниках. Цьому сприяє те, що вода в них тече повільно. Тепла вода також може сприяти швидшому росту й розвитку біоплівки.

Очищення системи напування може значно ускладнитися, коли біоплівка вже утворилася. Навіть за її видалення біоплівка може з’явитися вже за два-три дні. Тому важливо не допускати її утворення в системах напування.

Так, у системі можна встановити датчик біоплівки, який виявлятиме її накопичення й осад на ранній стадії. Завдяки цьому можна буде вчасно промивати лінії напування.

Крім профілактичного промивання системи водопостачання, її слід також промивати після кожного використання медикаментів, щоб ліквідувати потенційні джерела поживних речовин для бактерій й інших організмів.

Важливо ретельно очищувати систему напування в пташниках у період між посадками. Також потрібно промивати лінії напування після добавок, які часто містять ароматизовані желатинові суміші, вітаміни, цукрову воду, стабілізатори, антибіотики тощо. Солодкі добавки є чудовим джерелом поживних речовин для біоплівки.

Мікробіологічний ріст сприяє цьому постачанню поживних речовин і може знизити ефективність дії ліків і вакцин, які задають птиці через лінії напування. У комплексі все це може призвести до погіршення конверсії корму та збільшення падежу птиці, зменшення маси тушки й зростання вибракування.

Нагадаємо, суттєвою проблемою для птиці є перевищення вмісту нітратів у питній воді.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!