Тваринництво

Які мінерали у питній воді гальмують розвиток птиці

Птиця відносно невибаглива до надлишку у питній воді окремих мінеральних елементів, зокрема кальцію та натрію, і при цьому дуже чутлива до інших.

Так, надлишковий уміст у воді алюмінію спричиняє заміщення фосфору, зменшення його адсорбції і, як наслідок, порушення роботи шлунково-кишкового тракту птиці та сповільнення формування кісткової тканини, що є надзвичайно важливим у вирощуванні батьківського поголів’я.

Олово у воді є провокаційним чинником розладів функціонування нервової системи птиці.

Арсен зумовлює проблеми репродуктивної системи. Надлишковий уміст цинку погіршує конверсію корму.

Залізо й марганець надають воді гіркуватого присмаку, що знижує її споживання. Також ці сполуки сприяють розмноженню в системі водогону мікроорганізмів, додатково стимулюючи утворення біоплівки.

Наявність кальцію і марганцю у воді характеризує її жорсткість. Ці мінеральні елементи формують відкладення в системі водогонів, які можуть звести нанівець відрегульовану систему водопостачання в пташнику. Особливо це стосується закритих систем.

Перевищення вмісту у воді солей кальцію та заліза часто є причиною закорковування клапанів і труб у системі водогону.

Також суттєвою проблемою для птиці є перевищення вмісту нітратів у питній воді. Ріст бройлерів гальмується за наявності у воді нітратів у кількості 10 проміле.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!