Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Ціни на молоко зростають, але мляво

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Ціни на молоко зростають, але мляво

Зростання цін на молоко-сировину триває, хоч і повільно, не зважаючи на падіння виробництва молока на тлі завершення сезону великого молока.

Це пояснюється падінням попиту, що сформувався під впливом карантинних обмежень, який не так швидко відновлюється, повідомили в Асоціації виробників молока. Додатковий тиск чинить також імпорт молочної продукції, що постійно зростає.

Незначне підвищення цін відчули всі ґатунки молока, а найбільше – перший. Так, екстраґатунок подорожчав на 6 коп. – до 10,16 грн/кг; вищий – на 3 коп. – до 9,73 грн/кг; перший – на 8 коп. – до 9,17 грн/кг. Середньозважена ціна трьох ґатунків додала 6 коп. і складає 9,69 грн/кг.

Змінився і діапазон коливань цін на екстраґатунок по регіонах. У західному – 9,8-10 грн/кг, у східному – 9,9-10,2 грн/кг, у північному – 9,9-10,5 грн/кг, у південному – 9,9-10,5 грн/кг, у центральному – 9,9-10,4 грн/кг.

Ситуація з відновленням у найближчому майбутньому навряд чи зміниться суттєво, проте зростання цін на сировину відбуватиметься в межах сезонного тренду, який може бути не таким стрімким, як, до прикладу, торік.

Як повідомлялося, у 2019 році молоко залишилося найрентабельнішим продуктом у тваринництві.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: