Тваринництво

Чому племінний завод «Агропрайм Холдинг» обрав французьку генетику свиней

Чому племінний завод «Агропрайм Холдинг» обрав французьку генетику свиней

Племінний завод ТОВ «Агропрайм Холдинг», що входить до складу групи компаній «Агрейн», від початку своєї діяльності зробили вибір на користь французької генетики свиней. Причому не стільки через тварин, хоча їхні результати – одні з найкращих, скільки через модель свинарства, яку практикують у Франції.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла завідувачка племзаводу Надія Кузьміна.

«Ми закуповуємо батьківське стадо в генетичній компанії Axiom, яка є найбільшим французьким експортером племінних свиней порід велика біла і ландрас. Аби на власні очі переконатися в якості й продуктивності тварин, фахівці «Агропрайм Холдингу» відвідали французькі племінні ферми в провінціях Орлеан і Бретань, а також генетичний центр компанії у Лавалі», – зазначила вона.

Українських тваринників підкорило, що у Франції племінні господарства ізольовані від будь-яких тваринницьких об’єктів у радіусі 14 км. Скорочення дистанції заборонено законом.

«Там не тримають свиней у присадибних господарствах, як в Україні (у нас цей сегмент ще й досі більший за промисловий). Це також контролює закон», – зауважила Надія Кузьміна.

Для держави всі племінні господарства – стратегічні. Свиней, яких вони розводять, занесено в єдину племінну базу. Фактично це – генетичний фонд не однієї компанії, а всієї країни. Така система підтримує ветеринарну безпеку на національному рівні, наголосила Надія Кузьміна.

«Племінну справу у Франції ведуть за селекційно-економічними індексами. Господарства передають інформацію на один сервер – усе відкрито, на сайті можна побачити показники будь-якої племінної тварини. Україна тільки-но стала на шлях до впровадження такої системи, бо за нею – майбутнє», – додала вона.

Як повідомлялося, на племінному заводі «Агропрайм Холдинг» діє система оцінювання BLUP.