Тваринництво

Близько 40% синців і травм на тушках бройлерів виникають під час вилову

Близько 40% синців і травм на тушках бройлерів виникають під час вилову

20-25% курчат-бройлерів, які надходять на птахопереробні підприємства, мають травми ніг, крил, синці на грудях, свідчать дослідження.

Близько 90-95% синців і травм, виявлених на тушках бройлерів під час переробки, з’являються протягом останніх 12 годин перед забоєм. Із них близько 40% виникають у процесі вилову, а решта з’являються під час транспортування, розвантаження та навішування на конвеєр забійної лінії.

Значною мірою цьому сприяє велике фізичне навантаження на працівників, кожен із яких повинен вловити, перенести й завантажити в транспортні контейнери 6-10 тонн живої птиці на зміну.

Так, бригада ручного вилову з 7-10 працівників може відловити й завантажити в транспортні контейнери 7-10 тис. голів на годину. Таким чином, тривалість відлову птиці в одному пташнику на 30-40 тис. голів становитиме 3-5 годин.

Згідно з вимогами, кожну птицю слід відловлювати обережно й індивідуально, тримати за обидві ноги або за груди двома руками. Однак на практиці цю вимогу не завжди виконують, що призводить до підвищеного травматизму птиці й погіршення якості тушок.

Тим часом механізований вилов птиці покращує умови й підвищує продуктивність праці персоналу. Залежно від обладнання, що застосовується, його продуктивність по відлову може становити 4-12 тис. голів на годину за кількості 4-6 працівників.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!