Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Англійські свинарі годують мільйон бджіл

Англійські свинарі годують мільйон бджіл

Фермери годують мільйон бджіл у рамках інноваційного проєкту, для якого засадили 34 га своїх земель травами-медоносами.

Про це пише Pig World.

Проєкт, який брати Марк і Пол Гейворди почали чотири роки тому навколо своєї свиноферми Dingley Dell Pork (Англія), передбачав садіння квітів, багатих на нектар, для запровадження більш екологічного та сталого способу ведення сільського господарства.

Під керівництвом підприємства з вирощування джмелів Bumblebee Conservation Trust було проведене наукове дослідження з моніторингу активності комах на ділянці. Виявлено, що на полі одночасно годується близько мільйона джмелів. А загальна їхня кількість сягала 1,186 млн джмелів.

У господарстві розробили систему сівозмін, яка дозволяє вирощувати і трав’яні, і квіткові суміші – життєво важливі для джмелів та інших запилювачів. Для цього фермери використовують суміш насіння фацелії, еспарцету, лядвенця рогатого, гібридної конюшини, мальви мускусної і вики.

«Ніхто раніше не робив нічого подібного в таких масштабах, – наголосив генеральний директор Bumblebee Conservation Trust Гілл Перкінс. – Відданість і пристрасть до захисту джмелів Марка і Пола гідна похвал. Те, що вони зробили, справді виняткове».

Як повідомлялося, збирання квіткового пилку може стати додатковим джерелом доходу для пасіки.