Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Збирання квіткового пилку може стати додатковим джерелом доходу для пасіки

В Україні починається сезон збирання квіткового пилку, що може стати додатковим джерелом доходу для пасіки. Адже вартість натурального пилку вдвічі вище від меду. Бджоли приносять пилок протягом усього бджільницького сезону, навіть у вересні.

«Основні рослини-пилконоси на початку весни – це кленові, вербові, а також кульбаба. Бджолам пилок у цей період потрібен головним чином для годування розплоду», – розповів бджоляр і співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

Обсяг сухого пилку, який можна зібрати з однієї бджолосім’ї, становить до 1,5-2 кг на тиждень, тобто 25-30 кг за сезон, зазначив він.

Продуктивність вироблення пилку у різних рослин і культур відрізняється. Наприклад, для соняшнику – близько 50 кг/га,  гірчиці – 80 кг/га, ріпаку – до 120 кг/га. Гречка, конюшина, люцерна і горох мають набагато нижчий показник – у середньому 25, 19, 14 і 10 кг/га відповідно.

«З урахуванням площі посівів основних медоносних культур потенціал збирання квіткового пилку в Україні величезний – понад 500 тис. тонн. І це без урахування дикорослих пилконосів», – наголосив Валерій Курейко.

Але для збирання великих обсягів пилку має бути достатня кількість сильних бджолосімей.

Як повідомлялося, 80-90% бджолосімей на пасіках перезимували добре.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!