Тваринництво

4 кити, на яких тримається ефективне свинарство

4 кити, на яких тримається ефективне свинарство

Свинарство тримається на чотирьох китах – команді, генетиці, умовах утримання і статусі здоров’я поголів’я.

У цьому переконаний заступник директора з тваринництва ПАП «Агропродсервіс» Роман Березовський, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Якщо у вас нормальна технологія, умови утримання, немає перевитрат, тоді ви будете заробляти навіть без вертикальної інтеграції, – вважає він. – Якщо у вас проблеми з цими складниками, то тоді свої збитки ви генеруєте з компанією і перекриваєте іншим бізнесом компанії».

У результаті рослинництво, наприклад, може втратити 30% рентабельності через те, що неефективне свинарство. Тому виживатимуть лише ефективні господарства, додав Роман Березовський.

На його думку, вертикальна інтеграція має і плюси, й мінуси. «Вона може розслабляти, – пояснив Роман Березовський. – Бо коли в тебе тільки один бізнес, ти можеш бачити фінансовий результат цього бізнесу і змушений реагувати на різні виклики».

Якщо в господарстві кілька галузей, які працюють у вертикальній інтеграції, до того ж деякі успішні, одна з галузей може не напружуватися, недопрацьовувати, не шукати ефективних рішень, зазначив він.

«Наш успіх сьогодні – те, що ми не скорочуємо поголів’я, не запозичуємо кошти для проїдання, не генеруємо збитки в компанії, – зауважив Роман Березовський. – Сподіваємося, що сировинні ринки припинять зростати й цінуватиметься продукція з доданою вартістю».

Як повідомлялося, у 2021 році «Агропродсервіс» уперше наростив поголів’я свиней до 155 тис. голів.