Техніка

ТОВ «Агрофірма-Надія» підвищує рентабельність завдяки агрегату DAWN Pluribus Lite Strip-till

ТОВ «Агрофірма-Надія» підвищує рентабельність завдяки агрегату DAWN Pluribus Lite Strip-till

Менш як 6 літрів пального на гектар і три операції за один прохід – це практика використання агрегату для смугового обробітку ґрунту DAWN Pluribus Lite Strip-till у господарстві на Київщині. Не одне українське господарство має досвід переходу на no-till чи технології мінімального обробітку й чимало з них говорять про поліпшення структури ґрунту, підвищення його природної родючості, збереження вологи та економію ресурсів.

Про це AgroTimes повідомили фахівці компанії «Агротерра».

Підвищення рентабельності агровиробництва, скорочення виробничих витрат, зменшення собівартості вирощування с.-г. культур – завжди були векторами для агроринку. Особливу актуальність вони отримали сьогодні, у воєнний час, за умови нестабільних цін, логістичних проблем, перебоїв зі збутом та непевності щодо зберігання. Агропідприємці активно експериментують з новими рішеннями, технологіями та підходами до господарювання, щоб мінімізувати ризики. Зокрема, дедалі частіше звертають увагу на ресурсоощадні технології.

Одним із таких є ТОВ «Агрофірма-Надія» з Київщини. Через високу собівартість оранки деякий час тому керівник господарства Олександр Затишний вирішив перейти на no-till і дуже швидко відчув переваги такого способу господарювання. Проте є й деякі недоліки, що за певних умов можуть становити серйозну проблему. До прикладу, це ускладнений процес внесення добрив, не завжди оптимальна структура ґрунту для проростання насіння і розвитку кореневої системи, повільне прогрівання ґрунту, що затримує сівбу тощо. Особливо система проявляє недоліки у випадку холодної весни, як було цього року.

«Під товстим шаром пожнивних решток ґрунт прогрівається набагато повільніше, відтак доводиться сіяти відчутно пізніше, аніж сусіди. Це може справити критичний негативний вплив на весь подальший розвиток сходів рослин», – зазначив Затишний.

Коли аграрій зрозумів проблематику – почав шукати рішення. Знайшов його у технології, яка поєднує найкраще від класичного та нульового обробітку ґрунту –strip-till. Вона дає змогу не обробляти ґрунт суцільно, зберігаючи його родючість, відновлюючи та захищаючи від засухи, і водночас дозволяє отримати переваги оранки там, де буде розвиватися рослина.

«Тепер ми готуємо ґрунт для майбутнього посіву, нарізаючи смуги з одночасним внесенням добрив. Таку змогу нам дає унікальний агрегат американського виробника DAWN Equipment – Pluribus Lite Strip-till», – розповідає аграрій.

Компанія «Агротерра» встановила 16-рядний агрегат для смугового обробітку ґрунту DAWN Pluribus Lite Strip-till на системоносій LEMKEN Gigant 10 та поєднала його з найточнішою системою дозування добрив Montag.

DAWN Pluribus Lite Strip-till готує ґрунт для майбутнього посіву всього за один прохід:

Спеціально розроблена конструкція не вимагає високої потужності трактора – лише 25-30 к.с. на 1 секцію.

  • Висока рекомендована швидкість роботи – 16-20 км/год.
  • Витрата пального для 16-рядного агрегата – 6 л/га.
  • Можливість одночасного внесення добрив.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що правильний підхід до живлення будь-якої культури не лише збільшує врожайність, а й робить рослинництво стабільнішим і більш прогнозованим.