Техніка

Сівалкою Väderstad соняшник посіяли з точністю понад 98%, - «Агроінвест»

У господарстві «Агроінвест», що на Полтавщині, завжди спостерігалася значна різниця з точності сівби соняшнику та кукурудзи. Соняшник через особливості форми насіння на будь-яких сівалках сіяти з високою точністю не вдавалось. Однак із сівалками Väderstad цього року вдалось досягти точності 98,5%.

Про це розповідають у приватній агрофірмі «Агроінвест», пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Звісно, довелось ретельно обирати гібриди, бо форма насінин, а також якість калібрування – це основні складники доброго врожаю. Проте навіть не на найкращих гібридах удавалось сіяти з точністю 94-96%. З кукурудзою зазвичай якість сівби становить 99-100%, однак і тут можливі відхилення, що залежать від форми насіння та якості його калібрування на заводі», – зазначає заступник директора з рослинництва приватної агрофірми «Агроінвест» Сергій Мацько.

Соняшник сіють із нормою 48–50 тис./га, кукурудзу – 50-55-61 тис. Норми добрива дають 150 кг/га. Соняшник завантажують двічі на добу, а кукурудзи вистачає в середньому на 50 га. Норму висіву та якість розподілення в межах рядка перевіряли різними способами й у різних умовах, і жодного разу параметри не відрізнялись від установлених більше ніж на 1-2%.

Раніше ми повідомляли, «Агроінвест» скоротила терміни посівної вдвічі завдяки сівалкам Väderstad.