Техніка

Річний оборот концерну Krone склав 1,9 млрд євро

Річний оборот концерну Krone склав 1,9 млрд євро

2019/2020 господарський рік (з 1 серпня 2019 по 31 липня 2020 року) почався досить вдало, проте вже з січня 2020 року на всю діяльність концерну став накладати відбиток Covid-19. Група компаній Krone змогла наростити обсяги сільськогосподарської техніки, проте зазнала втрат у виробництві і продажах комерційних причепів для автомобільних вантажоперевезень. 

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Так, оборотні доходи Krone за минулий господарський рік склали близько 1,9 млрд євро (в попередньому році: близько 2,2 млрд євро). Приблизно 32,9% обороту на внутрішньому ринку припали на сільськогосподарську техніку, а 66,8% – на автопричепну техніку, та 0,3% – на мерчандайзинг. 

29,3% обороту Krone припали на ринок Німеччини (в минулому році: 30,9%); зовнішньоторговельний оборот склав 70,7% і незначно перевищив минулорічний показник (69,1%).

У минулому господарському році штат концерну Krone налічував 5 375 співробітників (в минулому році: 5 292 осіб) в більш ніж 15 країнах, включаючи в середньому 293 учнів (в минулому році: 270 осіб).

У 2019/2020 господарському році баланс компанії склав 1333,6 млн євро (в минулому році: 1305,5 млн євро). Загальний обсяг інвестицій склав 60,2 млн євро (в минулому році: 92,9 млн євро), амортизація – 37,2 млн євро. Основними джерелами надходжень стали інвестиційні проєкти на різних виробничих майданчиках.

Запас ліквідних коштів збільшився на 69,6 млн і склав 205,0 млн євро. Основною причиною його зростання стало скорочення дебіторської заборгованості постачальників і підрядників і матеріально-виробничих запасів. Власний капітал на дату складання балансового звітності зріс з 585,1 млн євро до 588,7 млн ​​євро. Частка власного капіталу істотно не змінилася і склала 44,1% (у минулому році: 44,8%).

У 2019/2020 господарському році відбулося незначне збільшення обсягів середньострокового і довгострокового позикового капіталу з 424,4 млн євро до 426,4 млн євро. Доступний середньостроковий і довгостроковий капітал концерну становить 1015,5 млн євро (в минулому році: 1010,0 млн євро). Він дозволяє покривати не тільки основні засоби, але і матеріально-виробничі запаси і більшу частину дебіторської заборгованості.

Інвестиції в майбутнє

Для стабільного підвищення якості продукції та нарощування обсягів виробництва група компаній Krone продовжувала інвестувати в цифровизацию, автоматизацію, створення мережевих структур і розвиток інтегрованих систем комунікації. Влітку 2020 року в Лінгені був відкритий новий валідаційні центр Future Lab. Тут з використанням високотехнологічних методів тестуються компоненти на терміни експлуатації, якість, функціональні характеристики і зручність обслуговування, що сприяє поліпшенню якості продукції, що випускається. Крім того, випробувальна траса протяжністю бл. 1,2 км дозволяє проводити випробування в т.ч. і безпілотної їзди.

Бернард Кроне, голова наглядової ради холдингу Krone, підводить такий підсумок: «Пандемія наочно показала нам, які з напрямків діяльності нашої компанії мають вирішальне значення для розвитку концерну. До них відносяться сільське господарство і транспорт. Оцінюючи 2019/2020 господарський рік, ми можемо з радістю констатувати, що компанія Krone досягла приросту в усіх сегментах ринку. В сільськогосподарському напрямі це зростання виражається в збільшенні оборотних доходів в розмірі 732 млн євро; в більш нестабільному напрямку комерційного автотранспорту нам вдалося домогтися оборотних доходів в розмірі 1,16 млрд євро. Таким чином, оборот концерну Krone склав 1,9 млрд євро – вражаючий результат з урахуванням загальної складної ситуації. І хоча видимі наслідки пандемії, а також кліматичні, політичні та економічні події не дозволяють давати точних прогнозів, ми вважаємо, що оборот в поточному господарському році буде порівнянний з показниками попереднього року. При цьому для оцінки довгострокової перспективи ми як і раніше користуємося двома глобальними мегатрендами. За поточними оцінками, в 2050 році населення Землі становитиме близько 10 мільярдів чоловік. І всі вони будуть мати потребу в продуктах харчування. Для цього буде потрібно як сучасна сільськогосподарська техніка, так і чітко організована мережева логістика. Тому ми з оптимізмом дивимося в майбутнє».

Читайте також: До Krone Big M 450 CR пропонують вальцеву плющилку