Техніка

Правильний догляд за обприскувачем продовжує строк його експлуатації, – досвід

Правильний догляд за обприскувачем продовжує строк його експлуатації, – досвід

Для забезпечення весняного старту та вчасного виходу в поля обприскувачів необхідний правильний догляд, що забезпечить якісну роботу обприскувача, від якої залежить 50-70% врожаю. Нехтування простими правилами при його очищенні, а також перед консервацією на зимовий період призводять до виходу з ладу систем та вузлів обприскувача, скорочення його строку служби загалом.

У цьому на власному досвіді переконалися в агрогрупі «Агрейн».

«За весь сезон роботи через усі системи та вузли проходять різні за своєї хімічною природою бакові суміші, які в свою чергу утворюють різноманітні відкладення в магістралях, форсунках, фільтрах, баку обприскувача і т.д., що призводить до їх виходу з ладу. Іншою ж загрозою, до якої може призвести неякісна очистка обприскувача, є пошкодження культурних рослин при наступних обробках, або ж навіть повна втрата рослин на полі. Тож, у кінці сезону, перед так званим «консервуванням» обприскувачів на зиму необхідно провести їх очистку/промивку, яка так само заощадить капіталовкладення на ремонт комплектуючих та простоїв загалом», – зазначив головний інженер агрогрупи «Агрейн» Михайло Шкатула.

Для запобігання вищезгаданим причинам виходу з ладу обприскувачів рекомендується застосовувати мийні засоби або спеціальні очисники. Якщо мийні засоби під час очищення обприскувача не застосовуються, зменшити загрозу від попередніх хімікатів можливо лише за умови зменшення їхньої концентрації до безпечного рівня.

«Бажано проводити мийку обприскувача кожен раз при переході з однієї культури на іншу, а також при зміні бакових сумішей за хімічними класами пестицидів. Для ефективного очищення бажано знімати всі форсунки, а також фільтри й заглушки магістралей на штанзі. В містралі можуть бути залишки робочого розчину й певна кількість сміття. Тому очищення фільтрів, промивання магістралі та форсунок є обов’язковою операцією», – радить Михайло Шкатула.

Нагадаємо, рівномірність обприскування залежить від висоти розміщення штанги.