Обприскувач допоміг скоротити витрати води на третину
Фермерське господарство «Деметра», яке обробляє 1,5 тис. га в Житомирській та Миколаївській областях, після переходу на самохідний обприскувач Massey Ferguson 530R скоротило норму виливу води зі 150 до 100 л/га без втрати якості обприскування.
Як розповів голова господарства Володимир Лось, досягти цього вдалося завдяки правильному підбору форсунок і можливості гнучко налаштовувати роботу машини залежно від погодних умов. За безвітряної погоди господарство працює дрібнішою краплею, а за наявності вітру переходить на форсунки з великою краплею та опускає штангу до висоти близько 0,5 м.
За словами аграрія, економія води особливо важлива для південних регіонів, де останніми роками спостерігається її дефіцит. При цьому якість внесення засобів захисту рослин залишилася на високому рівні.
У господарстві також відзначають низькі експлуатаційні витрати машини. Обприскувач із двигуном AGCO Power потужністю 200 к. с. споживає близько 1 л пального на гектар, а автоматична система промивання потребує лише 70 л води для повного очищення штанги та системи.
За 10-годинну зміну Massey Ferguson 530R обробляє до 200 га, а за потреби продуктивність можна збільшити до 250 га за рахунок зменшення норми виливу.
Читайте також: Чиста вода для обприскування – важлива вимога