Техніка

Потрібно обов’язково проводити щілювання ґрунтів, - аграрій

Глибокорозпушувач BEDNAR TERRALAND

ФГ Боднюк господарює на Вінниччині з 2012 року. На 1300 га вирощують кукурудзу, соняшник, пшеницю, ячмінь і ріпак. Працюють здебільшого за класичною технологією, втім, коригують обробіток, зважаючи на ґрунтово-кліматичні умови поля.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі BEDNAR.

Віктор Боднюк

«Частково застосовуємо оранку, утім, не завжди плуг ефективний, особливо в засушливий сезон. Коли знаряддя просто не заходить у ґрунт або викидає великі брили, тоді використовуємо глибокорозпушувач TERRALAND. Він руйнує ущільнені шари, що дозволяє краще розвиватися кореневій системі рослин і забезпечує проникнення вологи та повітря в ґрунт», – розповідає директор господарства Віктор Боднюк.

Підприємство придбало агрегат минулого року. За цей час глибокорозпушувач обробив близько 600 га. Працює він на глибину 40-60 см, а максимальна глибина моделі TN 3000 D7R становить 65 см. Агрегат із шириною захвату 3 м має 7 робочих стійок Active-Mix для гарного розпушування ґрунту. А подвійні шпорові котки якісно подрібнюють грудки.

«Треба періодично щілювати ґрунти. Хоча б раз на три роки обов’язково. Часто буває або посушливий сезон, або навпаки, як зараз – активні дощі. Вода має йти в землю. Цього року ми планували сіяти ячмінь, але плугом орати було неможливо – ми пустили глибокорозпушувач і він якісно виконав своє завдання. Потім працював тільки компактор SWIFTER і мали гарно підготовлений ґрунт. Таким чином ми економимо й на пальному. – ділиться досвідом пан Боднюк. – Минулого сезону обробляли глибокорозпушувачем BEDNAR поля під кукурудзу, пшеницю й мали гарні посіви».

Наразі TERRALAND працює з трактором CASE 290 на полі після соняшнику, де попередньо було проведено дискування. Швидкість становить близько 8-10 км/год. За глибини обробітку 40-50 см, витрати пального – до 20-22 л/га. За словами господаря, середня продуктивність глибокорозпушувача становить 40 га/день.

«Ми дуже задоволені придбанням TERRALAND і загалом співробітництвом з компанією BEDNAR та дилером «Агроресурс». Крім глибокорозпушувача та компактора SWIFTER, використовуємо також сівалку OMEGA цього виробника», – додає Вадим Максимович Боднюк.

Раніше ми повідомляли, чому глибоке розпушування ґрунту краще за оранку.