Техніка

Посівний комплекс Väderstad Rapid може працювати одразу після оранки, - досвід

Посівний комплекс Väderstad Rapid

У компанії «Галс Агро» для вибору посівного комплексу для зернових культур виділили поле площею 55 га, на якому працювали агрегати п’яти різних виробників. У результаті за сукупністю чинників перемогу отримав посівний комплекс Väderstad Rapid.

Про це розповідає заступник генерального директора «Галс Агро» Олександр Кононюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За його словами, у Київському регіоні, коли зійшла пшениця, представники компаній-продавців приїхали й разом порівнювали результати роботи техніки.

«За деякими параметрами посівний комплекс Rapid не показав найкращих результатів, але можливість працювати по непідготовленому ґрунту стала вирішальною. Річ у тім, що ця сівалка працювала після оранки, яку виконували в умовах дефіциту вологи. Через брили вагою в десятки кілограмів тут би довелося спалити не менше як 30-40 л солярки на гектар для підготовки поля до сівби звичайними зерновими сівалками. Однак посівний комплекс Rapid, на відміну від інших учасників випробувань, чудово впорався і без додаткових операцій з обробітку ґрунту: поле вирівнювалось і сівба тривала», – зазначає Олександр Кононюк.

Так, після придбання агрегата минулої осені ним зробили тестову сівбу 50 га, а також спробували попрацювати по кукурудзинню після одного проходу дискового культиватора Väderstad Carrier XL.

«Результати перевершили очікування – весною вид пшениці був найкращим. Цієї весни посівний комплекс Rapid сіяв ячмінь і сою, а на осінь ним сіятимуть озиму пшеницю», – додає Олександр Кононюк.

Раніше повідомлялося, сівалка Väderstad Tempo L 24 дозволяє економити ресурси.