Техніка

Посекційне відключення зекономило щонайменше 5% препаратів, - СФГ «Нива»

У господарстві «Нива» скористались послугами компанії SprayForce, що обладнала вживаний обприскувач до сучасного рівня. Інноваційне оснащення допомогло заощадити кошти та підвищити точність обприскування.

Про це розповідає голова СФГ «Нива» Анатолій Сердюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Коли ми купували обприскувач John Deere 732, на ньому не було помпи й кардана, а також деяких дрібних деталей. Продавець погодився віддати машину за $8 тис. Відновлення машини й оснащення системою посекційного відключення з керуючим модулем ARAG обійшлося приблизно у $300 тис. грн. Загалом витративши $20 тис., ми отримали практично новий обприскувач, що працює через протокол ISOBUS та реалізовує вимкнення секцій, контроль виливу, тощо», – розповідає голова господарства.

За його словами, поля підприємства мають нерівну форму, тому без автоматики працювати було дуже складно.

«На розворотних смугах під час застосування гербіцидів часто траплялася подвійна обробка, і рослини сильно страждали. А з посекційним відключенням ми економимо засоби й зменшуємо хімічне навантаження на рослини та ґрунт. За попередніми підрахунками витрати препаратів за весняний сезон зменшились щонайменше на 5%», – додає Анатолій Сердюк.

Нагадаємо, компанія SprayForce може обладнати до сучасного рівня будь-який обприскувач.