Техніка

Новий подрібнювач GrindStar поєднує в собі переваги мульчувача і штригельної борони

Новий подрібнювач GrindStar поєднує в собі переваги мульчувача і штригельної борони

Щоб зберегти якомога більше води в ґрунті під час першої операції після збору врожаю та мати можливість оптимально використовувати її для проростання зерна, насіння рослин-супутників або наступної проміжної культури, обробіток стерні слід проводити якомога ретельніше. Інноваційний подрібнювач GrindStar від SAPHIR поєднує в собі переваги мульчувача і штригельної борони у вирішальному подальшому розвитку процесу. Як наслідок, процес значно покращується загалом, що забезпечує великі переваги для якості роботи та економічності на практиці.

Про це повідомляє DLG (Німецьке сільськогосподарське товариство), яке оголосило переможців конкурсу інновацій Innovation Awards Agritechnica 2023.

Так, GrindStar вирішує проблему за допомогою пасивно обертових роторів, які обробляють землю на мілкій (до 2 см) глибині. Кожен ротор має діаметр 75 см, половина з них постійно контактує з землею за допомогою кутових знарядь. Кожен ротор ведеться в паралелограмі, що дає змогу адаптуватися до поверхні ґрунту набагато краще, ніж за інших концепцій мілкого обробітку поверхні.

Пасивно обертові агрегати розпушують дрібний ґрунт і накривають насіння, що випало, видаляють стерню та кондиціонують пожнивні рештки для швидкого початку гниття. Інші подібні концепції (наприклад, штригельна борона) працюють або менш інтенсивно чи глибше (велика пружинна зубова борона або коротка дискова борона), щоб розпушити стерню. Потреба в тяговій потужності GrindStar становить близько 20 кВт/м робочої ширини, що є дуже сприятливим для робочої зони, на тому ж рівні, що й у борони, але машина досягає інтенсивності кондиціонування пожнивних решток, як у мульчувача.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що New Holland стала першим виробником, який створив газовий трактор із резервуарами ЗПГ.