Техніка

Новий культиватор LEMKEN Karat 10 має ряд удосконалень

Культиватор LEMKEN Karat 10

Компанія LEMKEN презентувала новий культиватор Karat 10, що є втіленням найкращих удосконалень попередньої моделі знаряддя.

Про це кореспондент AgroTimes дізнався під час заходу BLUE INNOVATION DAY.

Культиватор оснащено запобіжною системою від пошкоджень, як у попередній моделі. Виробник відзначає, що на ринку немає жодного подібного агрегату, де б лапи змінювалися так швидко. Не змінився також зрізний болт, що має дві позиції в кишені стійки й дозволяє змінювати кут атаки лап відповідно до їх стану та умов поля.

LEMKEN Karat 10

Утім, виробник збільшив відстань між лапами та зменшив кількість стійок (на 3 метровому Karat 9 їх було 11, на новій моделі – 10) для того, щоб агрегат легше переміщався полем. До того ж стійки тепер розташовані симетрично до напрямку руху, завдяки чому ґрунт рівномірно розподіляється з обох сторін, без утворення гребенів.

Збільшили різноманітність лап, які можна встановлювати на культиватор, що розширило діапазон глибини роботи (від 4 до 30 см). Зокрема, тепер можна встановити пласку стрілчату лапу (DeltaCut), що виконує мілкий обробіток. Це сприяє збереженню вологи та швидшому проростанню падалиці. 

Karat 10 обладнали двома різними робочими органами для вирівнювання поверхні ґрунту після лап. Перший – це диски з новою формою та іншим розміщенням, другий – штригель.

Тепер диски мають вирізи, що запобігають налипанню ґрунту та покращує якість обробітку за великої кількості пожнивних решток, і вони ближче розташовані одне до одного. Регулювання глибини стало простішим: воно виконується на паралелограмі, разом з яким переміщуються диски. На відмінну від попередньої моделі, крайній диск тепер підіймається вгору, (в базовому оснащенні – механічно, опційно – гідравлічно), завдяки чому можна працювати ближче до перешкод. У навісному агрегаті доступ до дисків дуже зручний, а от в напівнавісному варіанті вони знаходяться дуже близько до опорно-транспортних коліс, через що механічне регулювання ускладнюється. Тому інженери розробили централізовану систему підіймання й опускання трьох дисків.

За рахунок однорядного профільного котка розширився асортимент прикочуючих інструментів (тепер їх 11). Він якісно утрамбовує важкі ґрунти. За котками додатково можна встановити штригель, що витягує всі бур’яни.

Для агрегатування з трактором кожен метр культиватора залежно від умов роботи потребує потужності 60-80 к.с.

Нагадаємо, LEMKEN презентував новий плуг Juwel 8i з інтегрованим модулем ISOBUS.