Техніка

Названо правила експлуатації відцентрованого насосу обприскувача

Для належної продуктивності відцентрованого насосу обприскувача, потрібно забезпечити його вільний вхід і умови для конкретного способу керування насосом.  

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Частково забитий фільтр усмоктування, зігнутий усмоктувальний трубопровід або всмоктувальна лінія з недостатньою пропускною здатністю викликає втрату контролю тиску та може стати причиною пошкодження насоса. Відцентрові насоси можуть пропускати невеликі шматки чужорідного матеріалу без пошкоджень, тому всмоктувальний фільтр не завжди потрібний. Проте, якщо такий фільтр є, він не має створювати спротив потоку рідини, і його потрібно часто очищувати», – зазначають у статті.

Відцентрові насоси для обприскувачів низького тиску можуть створювати тиск бар, коли робочі колеса працюють на швидкості від 3000 до 4500 об./хв. Робота за високих швидкостей робочого колеса вимагає наявності підвищувального редуктора за використання приводу від ВВП.

«Іншим способом керування відцентровим насосом є гідромотор із високою швидкістю обертання. Втім, важливо пересвідчитися, що гідросистема трактора зможе забезпечити потрібний потік гідравлічної рідини для нормального функціонування насоса. Також насоси можуть приводитися в дію двигунами внутрішнього згоряння, але це виняток, коли інші ваpiанти є неможливими», – відзначають у статті.

Нагадаємо, відцентрований насос обприскувача є ідеальним для роботи з кислотами. Раніше повідомлялося, як підвищити продуктивність насоса обприскувача.