Техніка

Названо потенційні втрати врожаю за неточного ведення обприскувача

Зазвичай обприскувач витоптує відчутну частину врожаю через розвороти без системи, діагональні проходи полем, непотрапляння в колію і витоптування.

Про це розповідає директор департаменту інновацій групи компаній «Агрейн» Кирил Дружинін, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Окрім колій потенційні збитки від непотрапляння в рядки відбуваються під час унесення КАС. Цю операцію в «Агрейн» виконують за допомогою обладнання Y-Drop, що вносить препарат у прикореневу зону. Але самі пристрої досить масивні, і якщо обприскувач раптом вийде за межі рядка, то по всій ширині захвату пошкоджується 25 рядків. Потенційні втрати на швидкості 15 км/год і середній відстані між рослинами 20 см – 35 рослин за секунду тільки колесами.

Тому сьогодні в агрогрупі застосовують камеру, що визначає розташування рядків. Обприскувач успішно потрапляє в міжряддя навіть за досить широких шин на піщаних ґрунтах. Коли ж ряди змикаються, застосовують систему AutoTrac RowSense.

Цю технологію застосовують не лише на обприскувачах John Deere, а ще й на обприскувачах AMAZONE Pantera 4503 – на них було встановлено навігацію й камеру від John Deere. У результаті якість роботи нічим не відрізняється від тієї, що демонструють обприскувачі John Deere.

Раніше повідомлялося, як правильно впровадити технологію ідентифікації рядків.