Техніка

На безвідвальному обробітку врожайність пшениці зросла на 2 т/га, - досвід

Безвідвальна технологія ґрунтообробітку надає господарству чимало переваг. Вони полягають не лише в скороченні операцій і разом з тим економії ресурсів, а у збереженні ґрунтової вологи, що суттєво впливає на врожайність культур.

Про це розповідає головний агроном ПАФ «Білий Стік» (Львівська обл.) Петро Черкас у своїй колонці AgroTimes.

Господарство «Білий Стік» обробляє 2,5 тис. га. й на більшості площ застосовує безвідвальну технологію. Поля розпушують навесні поля культиватором Köckerling Vector на глибину 30 см. Та агрегат досить універсальний, бо ним можна працювати навіть на глибину від 5 см. Також використовують дисковий лущильник Horsch Joker RT для провокації сходів падалиці пшениці та ріпаку.

«Ми витрачаємо значно менше ресурсів, коли йде один агрегат і ми одразу сіємо, а не спочатку оранка, а потім ще якесь вирівнювання. Також робимо акцент на вологозбереженні й бачимо, що на полях з нерівномірним рельєфом, де сильні заглибини і вода раніше просто стояла, після проходу культиватора Vector волога краще вбирається та проникає в нижні шари ґрунту. І такі позитивні зміни, звісно, відображаються на врожайності. За оранки по пшениці мали 6 т/га, а за безвідвального обробітку – до 8 т/га», – відзначає головний агроном.

Відтак, на глибоке розпушування планують перевести всі землі.

Нагадаємо, універсальний культиватор Vector ефективно працює в усіх регіонах України.