Техніка

Господарство «Агровіт» перейшло на ефективну вологозберігаючу технологію

Збереження вологи в ґрунті з кожним роком стає дедалі актуальнішою проблемою для українських аграріїв. Відтак, у зв’язку з поступовою зміною клімату, господарство ТОВ «Агровіт», що на Черкащині, перейшло на безвідвальну технологію обробітку ґрунту. Для цього придбали культиватор Horsch Tiger 4 MT.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі агрогрупи «Агрейн».

«В умовах зміни клімату, агрегат, що дозволяє зберігати вологу завдяки відсутності обороту пласта – це те, що потрібно для нашого регіону. Культиватор Horsch Tiger 4 MT у нас працює вже декілька сезонів і дуже ним задоволені. Він за один прохід якісно виконує своє завдання – подрібнює та змішує величезну кількість пожнивних залишків навіть великої довжини на будь-якому типі ґрунту», – розповідає директор ТОВ «Агровіт» Віктор Слободян.

Після переходу господарства на технологію безвідвального обробітку ґрунту а саме глибоке розпушування, значно покращилось збереження вологи ґрунту та збільшилась врожайність культур. Агрегат Horsch Tiger 4 MT ідеально підходить для обробки стерні кукурудзи й соняшнику, з мінімальною витратою пального і в найкоротші терміни. Глибина обробітку сягає 35 см.

«Культиватор агрегатуємо з тракторами John Deere 410R і Case IH 340. Для кращого ефекту на агрегаті встановлюємо розрізні диски, що розрізають жорсткі рослинні рештки, більшість яких лишається на поверхні ґрунту. Це запобігає ерозії», – додає Віктор Слободян.

Нагадаємо, «Агрейн» комбінує різні системи підготовки ґрунту.