Техніка

Мембранний насос для обприскувача є найбільш продуктивним і довговічним

Насос для обприскувача варто обирати відповідно до властивостей речовин, що будуть вноситись, і бажаного тиску під час операції.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Мембранні насоси популярні, коли для позакоренового внесення пестицидів потрібен більший тиск. Є моделі, що забезпечують максимальну продуктивність від 15 до 230 л/хв і тиск від 13 до 48 бар. Ці насоси надзвичайно довговічні, тому що всі рухомі частини герметизуються в оливній ванні й можуть безпечно працювати навіть за відсутності робочого розчину. Також вони є самовсмоктувальними, тож розташування насоса відносно бака не є критичним», – зазначають у статті.

Поршневі насоси встановлено в більшості обприскувачів завдяки легкому закачуванню рідини, високому тиску й стабільним параметрам потоку. Їх часто використовують для внесення ЗЗP і добрив у поєднанні з приводом від опорних коліс, завдяки чому швидкість потоку є пропорційною до швидкості руху, а норми внесення – незмінними.

«Турбінні насоси доступні для обприскувачів низького тиску. Вони забезпечують вищу пропускну здатність і тиск до 5 бар. Також їх можна експлуатувати без підвищувального редуктора за обертів ВВП 1000 об./хв. Через малу відстань між лопатками й корпусом турбінні насоси більше призначені для чистих рідин низької в’язкості й можуть не зовсім коректно працювати зі змочуваними порошками та суспензіями», – відзначають у статті.

Нагадаємо, відцентрований насос обприскувача є ідеальним для роботи з кислотами. Раніше повідомлялося, насос обприскувача варто обирати із запасом продуктивності в 10-20%.