Техніка

Краплі якого розміру забезпечать найбільш ефективне обприскування

Ефективність обприскування залежить від швидкості осідання й випаровування, знесення та розсіювання в повітрі, змочування поверхонь рослин і утримування робочої рідини на них, а також швидкості проникнення в тканини рослин. Усі ці та багато інших властивостей крапель визначаються їх розміром.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«За вітчизняними вимогами густота вкриття краплинами поверхні, що обробляється має становити не менше як 20 шт./см², а діаметр краплин не має перевищувати 500 мкм», – зазначають у статті.

Утім, за таких показників ефективність обприскування не буде високою. Практика доводить, що успішний контроль шкідливих організмів досягається за щільності вкриття поверхні краплинами 30 шт./см² і більше та розміру краплин водних розчинів до 250–300 мкм.

«Краплі розміром менше як 50 мкм зносять повітряні потоки, вони не осідають на цільову поверхню, а краплі розміром понад 500 мкм скочуються з цільової поверхні й не змочують її. Якщо розмір крапель не відповідає оптимальному діапазону, значна кількість робочої рідини буде втрачатися, знижуючи ефективність обробок і завдаючи шкоди довкіллю», – додають у статті.

Нагадаємо, ультрамалооб’ємне обприскування потребує найменших затрат.  Раніше повідомлялося, інжекторний розпилювач має значні переваги над плоскоструменевим.