Техніка
Головне:
Техніка

Наземний дрон для обприскування здійснює забір рідини без людської участі

Наземний дрон XAG R150

Наразі на українському ринку представлено чимало дронів, що призначені для моніторингу, обприскування та вирощування рослин. Втім, наземний дрон для обприскування XAG R150 має революційний підхід щодо роботи із пестицидами.

Про це у ході конференції «Дрони, роботи і гроші» зазначив співзасновник інтегратора безпілотних технологій DroneUA на ринку України Валерій Яковенко.

«Ми зараз працюємо з дронами, що призначені для садів. Їх робота програмується для кожного дерева окремо і дозволяє суттєво зменшити навантаження з точки зору внесення пестицидів. Дронів є в нас дуже багато, але моделі, що використовуються для сільського господарства, докорінно змінюють підхід до роботи із ЗЗР», – зазначає Валерій Яковенко.

Зокрема, за його словами, наземний дрон має таку конструкцію баку та систему забору рідини, що дозволяють повністю виключити можливість контакту з робочим розчином.

«Завдяки автоматичному філеру бак наповнюється абсолютно без участі людини, що береже її здоров’я. Загалом, якщо говорити про роботи в сільському господарстві, то я відчуваю, що цьогоріч буде прорив», – додає фахівець.

Разом з тим він зауважує, що наземний дрон XAG R150 поки тестують, тому достовірних даних щодо його продуктивності поки немає. Вартість агрегату наразі – близько 600 тис грн.

Нагадаємо, внесення ЗЗР дронами економить ресурси.

Читайте також: Чому внесення ЗЗР по листку ефективніше з дрона?

Журнали