Техніка

Обприскування з яким розміром крапель краще обрати

На сьогодні розрізняють крупнокрапельне, дрібнокрапельне, ультрамалооб’ємне (УМО) та високодисперсне (аерозольне) обприскування. Втім, кожен вид буде доцільним за різних умов і поставлених завдань.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Крупнокрапельне обприскування застосовують в основному під час обробок багаторічних насаджень (плодові сади), для боротьби з кліщами, щитівками й іншими прихованими шкідниками, коли потрібне рясне змочування рослин, а також у разі фітотоксичності препарату за високих концентрацій», – йдеться в публікації.

Натомість під час дрібнокрапельної обробки дроблення великої краплі збільшує кількість активних точок на поверхні в 1000 разів. Відтак, менші краплі (50-150 мкм) є більш ефективними, оскільки краще проникають в кутикулу. Разом з тим витрати робочого розчину суттєво скорочуються.

«УМО (50-100 мкм) ж має вищу концентрації препарату в робочому розчині. Це дозволяє отримувати максимальний ефект від розпорошених препаратів із найменшими витратами в короткі терміни та з мінімальною шкодою довкіллю», – зазначають у статті.

Високодисперсне обприскування має краплі (до 50 мкм), що легко дрейфують з повітряними потоками на великі відстані. Відтак, аерозольні обробки дуже ефективні в боротьбі з комахами, зокрема, завдяки фумігаційному ефекту пестицидів, що випаровуються.

Нагадаємо, ультрамалооб’ємне обприскування потребує найменших затрат. Раніше повідомлялося про вартість обприскування дронами.