Техніка

Компактор SWIFTER дає змогу отримати дружні сходи всіх культур, – досвід

В умовах війни, коли на частині територій України посівна дуже ускладнена або й узагалі неможлива, дуже важливо використати наявні посівні площі з максимальним ефектом. Запорукою гарного врожаю, а отже й продовольчої безпеки, є проведення якісного посіву, зокрема отримання рівномірних дружніх сходів. Даний результат залежить від якісної передпосівної підготовки ґрунту, яка створить ідеальне посівне ложе для безпосереднього посіву. Таку задачу виконує передпосівний компактор SWIFTER від компанії BEDNAR.

Про це AgroTimes розповів Микола Вербицький (ПП «Здолбунівське», Рівненська обл.).

«Ми придбали SWIFTER SO 8000 F в компанії Titan Machinery, коли побачили його роботу на полях сусідів. Готуємо ним площі під кукурудзу, ріпак, пшеницю. В обслуговуванні він дуже простий, легко міняти глибину, залежно від культури. Під ріпак це 2-3 см, під кукурудзу – 5-6 см. І глибину він добре тримає на всій площі, враховуючи, що в нас важкі суглинки. Якість підготовки ґрунту набагато краща, ніж була в нас із попереднім агрегатом, тож ми отримуємо дружні сходи, а це одна з основних передумов доброго врожаю», – зазначив аграрій.

За зміну SWIFTER робить у господарстві 80 га. Усього за сезон зробили ним десь 1,3 тис. га і не міняли жодного робочого органа. Агрегатують його з трактором Fendt потужністю 440 к. с. Робоча швидкість – 12 км/год.